Staffordshire County Show Show Date – 1st – 2nd June 2022 Medal Status – Bronze Website – https://www.staffscountyshowground.co.uk/staffordshire-county-show/
Links Download a Schedule Enter Online Full Results
Results
Section A

Langford, Mrs S.V. – Salbrook

Champion *174106 Amilas Marinera Reserve 177897 Drumaddie Hannah
Section B

Lloyd, F. R. Ag. S, Mr I.J.R. – Derwen

Champion *Brockabye Rhydian 96168 Reserve 160586 Crookbank Pandora
Section C

Lloyd, F. R. Ag. S, Mr I.J.R. – Derwen

Champion *179253 Cyntaf Romantica Reserve Tynwydd Hurricance 88072
Section D

Barsoum-Allen, Mrs Lisa. – Liaura

Champion *182022 Sangrug Gwenllian Reserve 188320 Brynnant Charm
Welsh Part Bred Champion N/A Reserve N/A
Royal Bath and West Show Show Date – 2nd – 4th June 2022 Medal Status – Silver Website – https://www.bathandwest.com/royal-bath-and-west-show
Links Download a Schedule Enter Online Full Results
Results
Section A

Hillard, Mrs. L.B. – Gryngallt

Champion *166364 Glebedale Jubilee Reserve 271 Salstas Miss Blizz
Section B

Nimmo, Mrs. M.C. – Duntarvie

Champion *160680 Thistledown Sheer Bliss Reserve 184171 Bryngwennol Princess Charlotte
Section C

Davies, Mr T. – Oldforge, Pennteg

Champion Thorneynewside Welsh Magic 108275 Reserve 176828 Silvervale Princess Dianna

Section D

Williamson, Mr J. – Kilgour

Champion *Gwynfaes Cyleddon Wledig 99685 Reserve Pennal Apollo 94070
Welsh Part Bred

Nimmo, Mrs. M.C. – Duntarvie

Champion N/A Reserve N/A
West Yorkshire WPCA Show Date – 3rd June 2022 Medal Status – Bronze Website – https://westyorkshirewpca.com/
Links Download a Schedule Enter Online Full Results
Results
Section A

Rickard, Mrs G.A. – Hollytree

Champion *156629 Penech Bellisa Reserve Islyn Thor 110086
Section B

Langford, Mrs S.V. – Salbrook

Champion *179722 Westaire Martinique Reserve 183501 Banktop Pandora
Section C

Jones, Mrs. N.S. – Blaengwen, Fronarth

Champion *177876 Glynwyn Annie Power Reserve Isaacs Rascal 104878
Section D

Jones, Mr G.D.J. – Fronarth

Champion *180835 Glynffynnon Pure Lady Diana Reserve 155266 Trevallion Amber Lady
Welsh Part Bred

Langford, Mrs S.V. – Salbrook

Champion *Ameri Prince Regent 14132 Reserve 27981 Goldlands Ravens Echo
Carmarthenshire WPCS Spring Show Show Date – 4th June 2022 Medal Status – Silver Website – https://www.facebook.com/cwpcaassociation/
Links Download a Schedule Enter Online Full Results
Results
Section A

Stephens, Mrs L.A. – Flydon

Champion *Menai Slip-On Johnny 32893 Reserve 185310 Brynodyn Symphony-Ann
Section B

Jones, Mr G.W. – Nerwyn

Champion *185963 Bronheulog Petal Reserve 184171 Bryngwennol Princess Charlotte
Section C Champion *167953 Fronarth Miss Pendleton Reserve 188401 Tyngwndwn Golden Gem
Section D Champion *184459 Tireve Milli May Reserve Felinmor Limited Edition 110126
Welsh Part Bred Champion *28059 Becklam Aurora Reserve Login Dancing in the Clouds 15316
Severn Valley WPCA Summer Show Show Date – 4th June 2022 Medal Status – Silver Website – https://www.facebook.com/severnvalley.wpca
Links Download a Schedule Enter Online Full Results
Results
Section A

Willis-Burton, Mrs. C. E. – Pentrefelin

Champion *153785 Shamrocklake Royal Charikila Reserve Senators Masterclass (RAF)
Section B

Morse, Mr C. I. – Millwood/Pennwood

Champion *Paddock Rio Grande 99932 Reserve Bronheulog Percie 112599
Section C

Morgan, Mr R.S. – Ormond

Champion *183056 Newgap Nell’s Last Reserve 188659 Kirkhamgate Liberty
Section D

Morris, Mr D.L. – Neuaddparc

Champion *185666 Glyncoch Capoeira Reserve Cwmmeudwy Twm Sion Cati 108222
Welsh Part Bred

Walker, Mr K. – Brynoffa

Champion Cundlegreen Ferdinand 9381 Reserve 28371 Barkway Fairylite
Midland Counties Show Show Date – 4-5th June 2022 Medal Status – Bronze Website – http://www.midlandcountiesshow.co.uk/
Links Download a Schedule Enter Online Full Results
Results
Section A

Bigley, Miss C.E. – Llanarth

Champion *Springlane Prophet 93701 Reserve Springbourne Coalport 100341
Section B

Bigley, Miss C.E. – Llanarth

Champion *176435 Caldlanvalley Candice

Reserve 185117 Cadlanvalley Delicious
Section C Champion N/A Reserve N/A
Section D Champion N/A Reserve N/A
Welsh Part Bred

Bigley, Miss C.E. – Llanarth

Champion *28375 Brookwater Candyfloss Reserve 27678 Bardwell Spring Time
Notts Derby Horse Show Native Bonanza Show Date – 5th June 2022 Medal Status – Bronze Website –https://nottsderbyhorseshow.com/
Links Download a Schedule Enter Online Full Results
Results
Section A

Spoor, Mrs M. – Owston

Champion *172857 Cwmmeudwy Welsh Poppy Reserve Brynrodyn Taliesin 112254
Section B

Payne, Mrs E.J. – Slade

Champion *185189 Phylberns Pollyanna Reserve Cadlanvalley Golden Voyager 107656
Section C

Prater, Mr D. J. – Rhencullen

Champion *Crossfield Casino 111222 Reserve 186111 Dycott Golden Pearl
Section D

Prater, Mr D. T. – Buckswood

Champion *171329 Dearnevalley Chantilly Lace Reserve Trofarth Triple Crown 11902
Welsh Part Bred

Payne, Mrs E.J. – Slade

Champion *Millriver Destiny 14811 Reserve 26953 Dibynn Bridget Jones
Ynys Mon WPCA Summer Show Show Date – 5th June 2022 Medal Status – Bronze Website – https://www.facebook.com/Ynys-M%C3%B4n-Welsh-Pony-Cob-Association-364298753585511/
Links Download a Schedule Enter Online Full Results
Results
Section A

Edwards, Mrs M.F. – Nefydd/ Nefmon

Champion * Lacy Victa 98804 Reserve Pinewell Harrison 108881
Section B

Andrew, Miss V. – Bronheulog

Champion *186451 Bunbury Pretty Penny Reserve Eyarth Water Pepper 93823
Section C

Moore, Mr V. – Tycwm

Champion *188124 Tryfel Queen of Diamonds Reserve 154459 Welsa Jemeima
Section D

Cooper, Mr S. – Ryehill

Champion *Sangrug Gladiator 102516 Reserve 147785 Penffridd Grace
Welsh Part Bred

Andrew, Miss V. – Bronheulog

Champion 26820 Doylan Gift of Chance Reserve 21685 Royalview Tittle Tattle
North Eastern Counties WPCA Show Date – 5th June 2022 Medal Status – Bronze Website – http://www.necwpca.co.uk/
Links Download a Schedule Enter Online Full Results
Results
Section A

Russell, Ms. L.E. – Gartconnel

Champion *150310 Vennebos Pretty Glamour Reserve 178767 Islyn Perlen
Section B

Russell, Mrs. E.A. – Gartconnel

Champion *161914 Wagtail Ellenor Reserve 183399 Orlando Mayfair
Section C

Helme, Mr J.V. – Llwyngarth

Champion Hillgarth Starman 107039 Reserve *175411 Hillgarth Diamond Diva
Section D

Helme, Mr J.V. – Llwyngarth

Champion *Aberlogin Taran 110256 Reserve 155194 Hillgarth Scarlett Ribbons
Welsh Part Bred

Russell, Mrs. E.A. – Gartconnel

Champion 26029 Hopgarden Secret Treasure Reserve 28018 Goldlands Flying Solo
Royal Cornwall Show Show Date – 9th – 11th June 2022 Medal Status – Silver Website –http://www.royalcornwallshow.org/
Links Download a Schedule Enter Online Full Results
Results
Section A

Goodwin, Mrs S.E.V. – Tamevalley

Champion Reserve 183319 Floreat Columbine
Section B

Wainwright, Miss K. J. – Skellorn

Champion *Walseker Colorado 102390 Reserve Kallared Heartbeat 108170
Section C

Bowen, Mr A. – Glyncoch

Champion *Donys Dick Turpin 108170 Reserve 156385 Synod Miss Judy
Section D

Llewellyn-James, Mr J. M. – Avonvalley

Champion *172389 Brynithon Sweet Temptation Reserve 175655 Brynfa Princess Royal
Welsh Part Bred Champion N/A Reserve N/A
Derbyshire Festival  Show Date – 11th June 2022 Medal Status – Bronze Website – https://derbyshirefestival.co.uk/
Links Download a Schedule Enter Online Full Results
Results
Section A

Walker, Mr K. – Brynoffa

Champion *Penech Romeo 94472 Reserve 188031 Coedyllan Roxanne
Section B

Walker, Mr K. – Brynoffa

Champion *177203 Westaire Valentina Reserve Walseker Roca Roja 107729
Section C

Marks, Mr R.

Champion *Glebedale deja vu 111565 Reserve Cheshmere Flash Band Wallop 107574
Section D

Marks, Mr R.

Champion Coldwell Valentino 106543 Reserve *Hillgarth Pure Harmony

Welsh Part Bred

Walker, Mr K. – Brynoffa

Champion *Marcosie The Fourth Dimension 14456 Reserve 27123 Robjan Miss Dior
Aberystwyth & Ceredigion County Show  Show Date – 11th June 2022 Medal Status – Silver Website – https://sioeaberystwythshow.co.uk/
Links Download a Schedule Enter Online Full Results
Results
Section A

Owens, Mrs. P.M. – Cascob, Typren

Champion *166431 Weston Pollys Pride Reserve Pendock Paige Boy 94762
Section B

Howard, Mr S.D. – Boston

Champion *Hilin Replica 109741 Reserve 168846 Linksbury Jessie J
Section C

Gray, Mr John. P. – Thorneynewside

Champion *Popsters Superstar 100161 Reserve 173808 Berthorpe Isabella
Section D

Davies, Mr T. – Oldforge, Pennteg

Champion *187697 Fronarth Boneddiges-Yr-Ail Reserve 189021 Tirlas Trysor Casi
Welsh Part Bred Champion N/A Reserve N/A
Cwm Horse Show Show Date – 11th June 2022 Medal Status – Bronze Website – https://www.facebook.com/CwmHorseDogShow/
Links Download a Schedule Enter Online Full Results
Results
Section A

Willis-Burton, Mrs. C. E. – Pentrefelin

Champion *184764 Bordervalley Cover Girl Reserve 171471 Idyllic Celeste
Section B

Willis-Burton, Mrs. C. E. – Pentrefelin

Champion *187333 Waxwing Little Glamour Reserve 185325 Eyarth Minniehaha
Section C

Parry Mr N.G. – Brynmelys

Champion *187727 Abergavenny Rosie O’Niel Reserve 171701 Hywi Super Model
Section D

Parry Mr N.G. – Brynmelys

Champion Brynithon Magic 83147 Reserve *188857 Willowcourt Jewel
Welsh Part Bred Champion N/A Reserve N/A
Cumberland Show Show Date – 11th June 2022 Medal Status – Bronze Website – https://www.cumberlandshow.co.uk/
Links Download a Schedule Enter Online Full Results
Results
Section A Champion N/A Reserve N/A
Section B Champion N/A Reserve N/A
Section C Champion N/A Reserve N/A
Section D Champion N/A Reserve N/A
Welsh Part Bred Champion N/A Reserve N/A

 

Brecon and Borders WPCA Show Date – 12th June 2022 Medal Status – Bronze Website – https://www.facebook.com/BBWPCBA/ 
Links Download a Schedule Enter Online Full Results
Results
Section A

Williams, Mr T.P. – Crimond

Champion *176643 Llanfilo Peggy Sue Reserve 129701 Folan Honey Poppet
Section B

Partridge, Mrs L – Rosedale

Champion *174726 Waxwing Razzle Dazzle Reserve 171787 Fairywood Gwenllian
Section C

Evans, Mrs J.A. – Haighmoor

Champion *173395 Cascob Miss Important Reserve 183792 Blaencila Anwen
Section D

Jones, Mr, D. G.  – Fronarth

Champion *Pennal Mr C 103982 Reserve 179288 Brynithon Red Rose
Welsh Part Bred

Partridge, Mrs L – Rosedale

Champion *27695 Telynau Classique Reserve Crugefa Blueprint 15424

 

SEWPCA Summer WPCS Silver Medal Show Show Date – 12th June 2022 Medal Status – Silver Website – http://sewpca.co.uk/ 
Links Download a Schedule Enter Online Full Results
Results
Section A

Gummery, Mr E.P.J. – Treferthur

Champion *Brynseion Aubury 103828 Reserve Nynwoods Hunter 103456
Section B

Waller, Miss D. – Delami

Champion *457 Melau Elsa Reserve Paddock Prince Charming 111593
Section C

Ferris, Mrs. L.J. – Rotherdale

Champion *Trevallion Mr Shelby 108899 Reserve 188192 Buckswood Fashion
Section D

Allen, Dr R.D. – Trenwith

Champion *177903 Danaway Morwena Reserve 186435 Coppathorne Killer Queen
Welsh Part Bred

Barsoum-Allen, Mrs Lisa. – Liaura

Champion *27498 Brookvale Lady Lavender Reserve Moorfarm Bandsman 14358

 

Royal Three Counties Show Date – 17th-19th June 2022 Medal Status – Silver Website – https://www.royalthreecounties.co.uk/ 
Links Download a Schedule Enter Online Full Results
Results
Section A

Devenney, Mrs. J. – Julmar

Champion *Islyn Priodfab 111511 Reserve 187841 Tryfel Sinead
Section B

Davies, Mr D. S. – Ceulan

Champion Walseker Colorado 102390 Reserve *184082 Paddock Chelsea Girl
Section C

Williams, Mr G. O. – Carless

Champion Tyrllawn Double ‘o’ Seven 108630 Reserve 187727 Abergavenny Rosie O’Neil
Section D

Williams, Mr H.C.H. – Tyrpentre

Champion *Abergavenny The Judge 108864 Reserve 172288 Rotherdale Hera
Welsh Part Bred Champion N/A Reserve N/A

 

Sioe Llannerch-y-medd Show Date – 18th June 2022 Medal Status – Bronze Website – https://www.facebook.com/Sioe-Llannerchymedd-Show-193884144090798/ 
Links Download a Schedule Enter Online Full Results
Results
Section A

Hensby, Mr G.R. – Laithehill

Champion *Rhydyfelin Soul Surivor 109321 Reserve 120930 Ffynnonbach Rose Marie
Section B

Hensby, Mr G.R. – Laithehill

Champion *170703 Greigiau Spring Angie Reserve Bronheulog Percie 112599
Section C

Evans, Mr M. T. – Dyfrdwy

Champion *Dittonpriors Mister Tom 108126 Reserve 188229 Penchwintan Little Lady
Section D

Evans, Mr M. T. – Dyfrdwy

Champion *Llangeth Cassius 110205 Reserve 174134 Trehenlli Martha
Welsh Part Bred Champion N/A Reserve N/A

 

Blaenavon & District Pony Improvement Society Show Date – 19th June 2022 Medal Status – Silver Website – https://www.facebook.com/Blaenavon-and-District-Pony-Improvement-Society-303204539888619/
Links Download a Schedule Enter Online Full Results
Results
Section A

Thomas  , Mr J.D. – Cefnfedw

Champion *Tiffwyl Morocco 106115 Reserve 129701 Forlan Honey Poppet
Section B

French, Mrs E.R. – Forlan

Champion *Bunbury Springboks 110207 Reserve 180183 Nyefield Winter Moonbeam
Section C

Willis-Burton, Mrs. C. E. – Pentrefelin

Champion *179050 Ormond Rose Gold Reserve 169046 Eywas Lowley Mo
Section D

Claes, Mr J. – Davids

Champion *Bryneglur Prince Rambo 103185 Reserve 183293 Synod Rose Diamante
Welsh Part Bred Champion N/A Reserve N/A

 

Clwyd Summer Silver Medal Show Show Date – 19th June 2022 Medal Status – Silver Website – https://www.clwydwpca.com/
Links Download a Schedule Enter Online Full Results
Results
Section A

Pearce, Mrs. J.E.S. – Glyncoch

Champion *137894 Forlan Angelina Reserve Heniarth Showbizz 100445
Section B

Wilding-Davies, Mr P. – Fayre

Champion *139409 Janpete Mothers Pride Reserve Paddock Rio Grande 99932
Section C

Alexander-Ford,   Ms. S.K. – Torymynydd

Champion *183671 Abergavenny Painted Lady

Reserve 167366 Popsters Dixie Chick
Section D

Owen, Mr B.G. – Deicin

Champion *Erwfforch Carwyn 102920

Reserve 183418 Penffridd Miss Rachel
Welsh Part Bred

Parry, Mrs. J.V. – Talponciau

Champion *27833 Rianwyn Princess Charlotte Reserve Balfour Whisper 10429

 

The Royal Cheshire County Show Show Date – 21st & 22nd June 2022 Medal Status – Silver Website –https://www.royalcheshireshow.org/
Links Download a Schedule Enter Online Full Results
Results
Section A

Nimmo, Mrs. M.C. – Duntarvie

Champion *178404 Friars Anfonaf Angel Reserve 16634 Glebedale Jubilee
Section B

Landon, Miss T. – Linksbury

Champion *498 Llanarth Harmony Reserve Skellorn Bronze Soldier 77503
Section C

Walters, Mr J.K. – Tyrllawn

Champion *Crossfield Danny Boy 90834 Reserve 186317 Cilmery Lady Tiffany
Section D

Owens, Mrs. P.M. – Cascob

Champion *168033 Haighmoor Gemma Reserve 185949 Brynnant Seren-Mai
Welsh Part Bred

Jones, Mrs C.M. – Bunbury

Champion Trindod Celtic-Lord 15055 Reserve *Thistledown Harper Royale 14967
Lincolnshire Show Show Date – 22nd & 23rd June 2022 Medal Status – Bronze Website – https://lincolnshireshow.co.uk/competitors/equine
Links Download a Schedule Enter Online Full Results
Results
Section A

Wilding-Davies, Mr P. – Fayre

Champion *143911 Belchford Mererid Reserve Fouroaks Caravel 77414
Section B

Wilding-Davies, Mr P. – Fayre

Champion *Greenmarsh Politician 110914 Reserve 170397 Walseker Indiana
Section C Champion N/A Reserve N/A
Section D Champion N/A Reserve N/A
Welsh Part Bred Champion N/A Reserve N/A
Royal Highland Show Show Date – 23rd – 26th June 2022 Medal Status – Silver Website – https://www.royalhighlandshow.org/
Links Download a Schedule Enter Online Full Results
Results
Section A

Perrins, Mrs. J. – Heaton

Champion Reserve
Section B

Anderson, Mr S. – Thistledown

Champion Reserve
Section C

Charlton, Mrs, S.J. – Joyton

Champion Reserve
Section D

Moore, Mr V. – Tycwm

Champion Reserve
Welsh Part Bred Champion N/A Reserve N/A
Northleach Welsh Pony & Cob Show Show Date – 25th June 2022 Medal Status – Silver Website – www.northleach.horse-show.net
Links Download a Schedule Enter Online Full Results
Results
Section A

Hamer, Mrs, S. A. – Cascob/ Cwmhir

Champion *162973 Springbourne Clarice Reserve Pendock Paige Boy 94762
Section B

Small, Mrs. Y. – Pasadena

Champion Walseker Roca Roja 107729 Reserve *160145 Cadlanvalley Cashmere
Section C

Thomas, Mrs T.H. – Abercippyn

Champion *Moorcroft The Master 71128 Reserve 184397 Trevallion Rose Gold
Section D

Davies, Mrs S. M. N. – Maesmynach

Champion *179074 Eglwysfach Carys Reserve 184286 Geler Elsi
Welsh Part Bred

Frost, Mr J. K. – Devonhayes

Champion *27986 Menedh Titania

Reserve Moorfarm Bowman 15065
Sioe Wledig Llanrwst Rural Show Show Date – 25th June 2022 Medal Status – Bronze Website – https://www.sioellanrwstshow.co.uk/
Links Download a Schedule Enter Online Full Results
Results
Section A

Jones, Mr G.W. – Nerwyn

Champion *140345 Fouroaks Charisma Reserve Brynrhodyn Griff
Section B

Jones, Mr G.W. – Nerwyn

Champion *171102 Hilin Apollo Reserve 162640 Nefydd Awel Ebrill
Section C

Hughes, Mr J.A. – Cefncoch

Champion *188229 Penchwintan Little Lady Reserve Kirkhamgate Prince of Wales 108426
Section D

Hughes, Mr J.A. – Cefncoch

Champion *174134 Trehenlli Martha Reserve 159488 Haighmoor Seren Wen
Welsh Part Bred Champion N/A Reserve N/A
Ceredigion WPCA Silver Medal Show Show Date – 26th June 2022 Medal Status – Silver Website – https://www.facebook.com/groups/292737370793625/ 
Links Download a Schedule Enter Online Full Results
Results
Section A

Walker, Mr K. – Brynoffa

Champion *Idyllic Spectre 110237 Reserve 167417 Friarly Genveave
Section B

Rees, Mrs R. K. P. – Downland/ Small-land

Champion *Bryngwennol Royal Tribune 83476 Reserve Cadlanvalley Master-Piece 111657
Section C

Roberts, Mr A. G. – Lynard

Champion *Starlans Evol 94828 Reserve 187934 Nebo Roxanna
Section D

Parry Mr N.G. – Brynmelys

Champion *Geler Boas 91541 Reserve 176420 Pancalon Pearl
Welsh Part Bred

Simpson, Mrs. G. – Wortley

Champion *Penstrumbly the Illusionist 15032 Reserve Ystwyth Special Edition 15389
The Durham County Show Show Date – 26th June 2022 Medal Status – Bronze Website – https://www.durhamcountyshow.com/
Links Download a Schedule Enter Online Full Results
Results
Section A

Williams, Mr S.P. – Rhesfair

Champion *171808 Ashenvale Esmeralda Reserve Thistledown lakewood 76818
Section B

Williams, Mr S.P. – Rhesfair

Champion 161914 Wagtail Ellenor Reserve *Laithehill Buccaneer 111736
Section C

Dykes, Mr J.H. – Crossfield

Champion *173808 Berthorpe Isabella Reserve Tycwm Master Joe 91981
Section D

Dykes, Mr J.H. – Crossfield

Champion *175720 Llanmorlais Pride Reserve 187469 Keenleyside Golden Pearl
Welsh Part Bred Champion N/A Reserve N/A
The Breamore Show Show Date – 26th June 2022 Medal Status – None Website – https://www.facebook.com/thebreamoreshow/
Links Download a Schedule Enter Online Full Results
Results
Section A Champion N/A Reserve N/A
Section B Champion N/A Reserve N/A
Section C Champion N/A Reserve N/A
Section D Champion N/A Reserve N/A
Welsh Part Bred Champion N/A Reserve N/A
South Western WPCA Summer Medal Show Show Date – 26th June 2022 Medal Status – Bronze Website – http://www.swawpcs.com/ 
Links Download a Schedule Enter Online Full Results
Results
Section A

Dyvig, Mrs V. – Sunwillow

Champion *Sarum Luther 109156 Reserve Drenrow Del Amitri 110265
Section B

Evans, Miss L. J. – Smokeycott

Champion *184068 Butleigh Sea Pearl Reserve 171118 Annandale Cinders
Section C

De Rade, Mr P. – Zonneweide

Champion *Tryfel Top-Dollar 104617 Reserve Trevallion Mr Shelby 108899
Section D

De Rade, Mr P. – Zonneweide

Champion *Ridgehill Lord Luther 103821 Reserve 183754 Llwynhywel Rosebud
Welsh Part Bred

Evans, Miss L. J. – Smokeycott

Champion 27118 Gypsyland Little Gem Reserve 28165 Rockwood Royal Celebration
Gwent Area Association Summer Show Show Date – 26th June 2022 Medal Status – Silver Website – https://www.facebook.com/wpcsgwentarea/
Links Download a Schedule Enter Online Full Results
Results
Section A

Goggin, Mr F.M. – Penboeth

Champion *175507 Seaview Dream Reserve 188808 Eppynt Silver Highlights
Section B

Hayes, Mr S.C. – Brockabye

Champion *Waxwing Penny Post 102259 Reserve 185541 Heniarth Love Me Do
Section C

Russell, Mr R. E.  – Bambridge

Champion Trenewydd Gotti 109173 Reserve 187728 Abergavenny Rosette
Section D

Baldwin, Miss T.M. – Janton

Champion *Penlangrug The Demonstrator 112283 Reserve 183293 Synod Rose Diamante
Welsh Part Bred

Balch, Mrs P.P. – Sinton

Champion *27710 Rosedale Burnese Reserve 25884 Cupidhill Caprice
The Native Pony Association of Cornwall Show Date – 26th June 2022 Medal Status – Bronze Website – https://www.facebook.com/nativeponycornwall/
Links Download a Schedule Enter Online Full Results
Results
Section A

Harriss, Mrs. J.A. – Drumaddie

Champion *185093 Kaydrith Audacious Reserve 187795 Elcon Wind Dance
Section B

Harriss, Mrs. J.A. – Drumaddie

Champion *Llanarth Tonic 462 Reserve 183124 Fairywood Glamour
Section C

Claes, Mr J. – Davids

Champion *175077 Gornoeth Honfleur Reserve
Section D

Claes, Mr J. – Davids

Champion *170512 Danaway Helen of Troy Reserve Kaydence Whatever 92754
Welsh Part Bred

Harriss, Mrs. J.A. – Drumaddie

Champion *24504 Stanleygrange Regal Joy Reserve Rotherwood Dare to Believe 14778
The Royal Norfolk Show Show Date – 29-30th June 2022 Medal Status – Bronze  

Website – https://www.royalnorfolkshow.co.uk

 

Links Download a Schedule Enter Online Full Results
Results
Section A

Davies, Mr D. S.  – Ceulan,

Champion Reserve
Section B

Davies, Mr D. S.  – Ceulan,

Champion Reserve
Section C

Davies, Mr D. S.  – Ceulan,

Champion Reserve
Section D

Davies, Mr D. S.  – Ceulan,

Champion Reserve
Welsh Part Bred Champion N/A Reserve N/A
Devon County Show Show Date – 30th June – 2nd July 2022 Medal Status – Bronze  

Website – https://www.devoncountyshow.co.uk/

 

Links Download a Schedule Enter Online Full Results
Results
Section A

Bigley, Miss C.E. – Llanarth

Champion *170062 Thistledown Eilean Dubh Reserve Coffeepot Fame & Fortune 98778
Section B

Bigley, Mrs. M.A. – Llanarth

Champion *171118 Annandale Cinders Reserve Brynley Rico 111838
Section C

Allen, Dr R.D. – Assendons, Trenwith

Champion 187727 Abergavenny Rosie O’Niel Reserve Shankly King 92961
Section D

Girdler, Miss K.L. – Ffrethi

Champion *Llanweneth Ynyr-Brenin 111763 Reserve Caederwen Jager Bomb 96855
Welsh Part Bred Champion N/A Reserve N/A